Roseni Torn

Aadress:

Mere pst 6, Tallinn

Telefon:

+372 661 6680

KKK_7025Kui Tallinna raad 1875. aastal Friedrich Rappunile tollasele Promenaadi tänavale vabriku ehitamiseks loa andis, ei osanud keegi aimata, et 1876. aastal valminud piiritusevabriku endisest rektifikatsioonitornist võiks 21. sajandil eest leida kaasaegsed ning nooblid Roseni Torni peo- ja seminariruumid.

Vaevalt tänaval liikuv linlanegi oskaks aimata, et endine klassitsistlikus stiilis tööstushoone peidab endas samaaegselt nii lummavat panoraamvaadet ajaloolisele Revalile, kui ka täiesti tänapäevaseid ja ajakohaseid pidude ning seminaride korraldamise ruume.

Aga just nii see on – Roseni Torn ei kätke endas pelgalt 200 m2 halli ja kõledat auditooriumi. Roseni Torn on midagi oluliselt enamat! Igaüks, kel on kasvõi korra avanenud võimalus kiigata Mere pst 6 viienda korruse ruumidesse, teab et Roseni Torn on kui loodud unustamatute sündmuste loomiseks!

Kahte tasapinda jaotunud ruumi võib tinglikult jagada suureks seminari- ja peosaaliks ning ärklikorruse sohvabaariks. Millest suuremat, 150 m2 laiuvat vähemalt 100 inimest istuma mahutavat saali, saab kasutada nii erinevaid tehnilisi seadmeid nõudvate töiste seminaride kui ka tseremoniaalsete vastuvõttude korraldamiseks. Samas ärklikorruse sohvabaar, oma hubase õhkkonna ja pehme mööbli ning televiisoriga, sobib ideaalselt mitteformaalsemateks puhkehetkedeks.

Ühtlasi sobib Roseni Torn nii suuremate ja pidulikemate õhtusöökide kui ka tähtpäevade korraldamiseks. Säärasteks erilisemateks sündmusteks soovitaks suure saali külaliste arvu optimeerida umbes 60 inimesele. Siis jääb külalistele lahedalt ruumi ning ka teenindav personal pääseb paremini laudu teenindama. Sellistel juhtudel saaks sohvabaari kasutada näiteks kohvi ja konjaki serveerimiseks.

Aegade jooksul on Roseni Torni otstarve muutunud. Hallist ja massiivsest 19. sajandi tööstushoonest on saanud igati šikk ja väljapeetud vabaajakeskus. Ja nii nagu 130 aastat tagasi ei osanud keegi aimata, milliseks võiks tolleaegse piiritusepuhastus vabriku otstarve kaasajal kujuneda, nii ei oskaks ka Meie Roseni Torni kõikvõimalikke kasutusvõimalusi ette näha. Seega kutsume Sind, kallis lugeja, julgelt Meiega ühendust võtma, et üheskoos luua sündmusi, mis vääriks meenutamist ka aastate möödudes.