Vihula Mõis

Aadress:

Vihula, Lääne-Virumaa

Telefon:

+372 326 4100

VM_TTT1518VIHULA MÕIS

Elegantne 16. sajandist pärit mõis pakub täiuslikku vaheldust linnaelu askeldustest ning luksuslikku peatuskohta – nii puhkuseks, loominguliseks tööalaseks väljasõiduks kui kõige erinevamate seltskondlike pidustuse läbiviimiseks.

Erinevad mõisahooned on hoolikalt renoveeritud nii, et säiliks nende ajalooline olemus. Kitsad järsud trepid, vanad originaalsed laudpõrandad ja paksud paekiviseinad on saanud endale uue funktsiooni ning hoonete sisemus on varustatud kõikide kaasaegsete mugavustega – kunagised mõisaomanikud oleksid kahtlemata hämmastunud, nähes kõiki neid kaasaja imesid.

Eelkõige paelub Vihula Mõis oma õhustikuga ja piltilusa asukohaga. Aeglase vooluga Mustoja jõgi lookleb ümber suursuguste vanade puude ja mahlaka rohelusega mõisapargi, misjärel laieneb vesiroosidega kaetud, väikeste saarekeste ja romantiliste kaarsildadega tiigiks. Kõige kaugemas tiigisopis on vana vesiveski ja tamm, kus avaneb maaliline vaatepilt tiigilt peegelduvale mõisakompleksile, taustaks lakkamatu veskitammi veekohin…

VM Zen Deluxe AMAJUTUS

Vihula Mõis pakub luksuslikku ja romantilist majutust erinevates ajaloolistes mõisahoonetes, igaüks oma võrratu sarmi ja omapäraga. Tagamõis, mis on vanim kõigist mõisahoonetest, pakub suurepärast vaadet mõisaansamblile ja jõele. Imeilusast mõisa Peahoonest avaneb vaade kogu kompleksile. Hotellitoad asuvad ka peahoone lähedal vanas Pesuköögis ja Viinaköögis, mis on kaunilt paigutatud otse veskitiigile. Samamoodi võib ööbida vanas Aidahoones ja Tõllakuuris, mis mõlemad paiknevad mõisapargis, vaatega teisel pool asuvale vanale õunaaiale.

Külalistetubades on ühendatud elegantne ajalooline keskkond ja kaasaegsed mugavused, nagu näiteks, mullivannid või massaažiduššid vannitubades või tasuta kiire internetiühendus.

Vihula Mõis pakub 75 hästisisustatud tuba ja sviiti: 1 ühene superiortuba, 16 kahest superiortuba, 24 superior peretuba14 ZEN kahest tuba10 ZEN deluxe tuba9 ZEN sviiti ja 1 ZEN presidendisviit.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERATOITLUSTUS

Vihula Mõis pakub laia valikut kohti ajaloolises ümbruses nii õhtusöökideks kui veinijoomiseks: Mõisa peamaja teisel korrusel asuv elegantne restoran La Boheme, ajaloolises jääkeldris asetsev maalähedane Kaval-Antsu Kõrts ja Vesiveski kohvik ajaloolises vesiveskis.

Mõisa peamaja hubane Lobby baar on suurepärane paik nautimaks kohvi, pärastlõuna teed, aperitiivi enne õhtusööki või enne magamaminekut hea une teed.

Lobby baarist pääseb meie kaunisse võlvlaega Veinikeldrisse.

 Veelgi enam, vanas aidahoones asuvas Vihula Mõisa Konverentsikeskuses on 3 banketisaali: Constance Konverentsi- ja Kontserdisaal, Ursula ja Dora konverentsisaal. Uhke Palmimaja on ideaalseks paigaks pidulikeks õhtusöökideks, pulmadeks ja muudeks pidustusteks, väike Teemaja aga intiimseteks lõuna- või õhtusöökideks ja väikesemateks vastuvõttudeks. Konverentsikeskuse banketisaalides saab korraldada suuremaid vastuvõtte, firmaüritusi ja pidusid.

SPA

Vihula manor eco-spa-treatment roomVihula Mõisa öko-SPA on boutique-spaa, mis kombineerib mõisalikku ajaloolist hõngu ja luksust, traditsioone ja kaasaegseid mugavusi, öko-teadlikkust ja iidseid spaa rituaale.

Spaas kasutatavad tooted on 100% looduslikud, kohapeal valmistatud kreemid-mikstuurid on alati värsked ja unikaalsed. Elamuslikud massaažid, luksuslikud hoolitsused ja kuumavee ürdivannid loovad unustamatu spaa-kogemuse.

Vihula võimas loodus, ajalooline aura ja romantiline mõisaluksus loovad unikaalse ning rahustava õhkkonna – see on ideaalne koht nädalalõppude veetmiseks, romantilisteks puhkusteks, lõbusateks sõbrannade spaa-reisideks või hoopis omaette aja maha võtmiseks – võimalused Vihula Mõisa öko-SPAs on lõputud!

VM Ursula saalKONVERENTS

Vihula Mõis on täiuslik koht koosoleku, seminari või õppepäeva pidamiseks Lahemaa Rahvuspargi vaikses keskkonnas, eemal linnaelu askeldustest ja siiski vaid 1 tunni tee kaugusel Tallinnast. Täielikult töökorras olevate koosolekuruumide ajalooline miljöö kindlustab lisa-inspiratsiooni ja sobib väga hästi ajurünnakute, pingeliste juhatuse koosolekute ja koondatud haridusalaste ürituste tarbeks.

Koosolekute läbiviimiseks on võimalik kasutada erinevaid kohti:

 • Constance Konverentsi ja Kontserdisaal, maksimaalne mahutavus 120 inimest
 • Palmimaja banketisaal, maksimaalne mahutavus 124 inimest
 • Kaval Antsu Kõrts, maksimaalne mahutavus 80 inimest
 • Õliait, maksimaalne mahutavus 30 inimest
 • Dora, maksimaalne mahutavus 40 inimest
 • Ursula, maksimaalne mahutavus 90 inimest
 • Von Schubert koosolekuruum Peamajas, maksimaalne mahutavus 16 inimest
 • Peamaja nõupidamisteruum, maksimaalne mahutavus 12 inimest

TEHNILISED VAHENDID: dataprojektor, ekraan, pabertahvel, tahvli markerid, helitehnika

LISATEGEVUSED

Vihula Mõis pakub mitmesuguseid võimalusi oma vaba aja nautimiseks mõisamaadel ja Lahemaa Rahvuspargi maalilises looduses.

VM Mini-golfSiin on välja toodud vaid lühike nimekiri paljudest võimalustest:

 • Sisebasseini ja aurusauna kasutus
 • Berliet auto kasutamine pulma ilupiltide sessioonil Mõisa maa-aladel
 • Golfiauto rentimine lõbusaks Vihula mõisa valdustes ringisõitmiseks.
 • Vihula Mini-Golf, Baltimaade suurim, 1880 m2 kõigi rahvusvaheliste standardite järgi ehitatud 18-auguline minigolfirada, on täiesti uus hulga harivate ja meelelahutuslike omadustega minigolfikontseptsioon kooskõlas Balti riikide looduse ja arhitektuuriga.
 • Jahipidamise võimalus Rägavere jahialal Rägavere vallas, ca 40km Vihulast ning 20km Rakverest. Rägavere jahialal paikneb rohkem kui 20 000 ha metsa, märgalasid ning põlde ning 15 jahitorni.
 • Jalgrattamatkad naabruskonnas, võimalikud sihtkohad 6 km raadiuses on mererand, Sagadi mõis ja ajalooline Altja kaluriküla
 • Matkamine erinevatel loodusradadel mööda Lahemaa Rahvusparki, lai võimaluste valik, kaasaarvatud giidiga ringreisid; lähim ja ühtlasi ka lühim on 1 km Koprarada
 • Hobusega ratsutamine, erinevad võimalused alates lühikestest ratsutamistundidest kuni pikemate marsruutideni
 • Retk hobukaarikuga Vihula maalilises looduses ja talvel saanisõidud ümbruses
 • Võimalus veeta perega tore päev lähedalasuvas ratsatalus või veekeskuses
 • Giidiga ekskursioonid Lahemaa mõisatesse, Rakverre ja naabruskonda kui ka kaugematesse sihtkohtadesse üle kogu Põhja-Eesti.
 • Viinistu Kunstimuuseumi ja/või Meremuuseumi külastus Käsmu kaptenite külas
 • Õppe- ja loodusprogrammid Sagadi Metsamuuseumis
 • Valik ajaloolisi vaba aja programme Palmse mõisas ja Rakvere linnuses
 • Pikniku pidamise võimalused
 • Toredad tegevused mõisas nagu näiteks Vihula Mõisa tutvustavad tuurid, ürditeede pimedegustatsioon, viina degusteerimine Vihula Mõisa muuseumis, Mõisaproua magusa marjanapsu valmistamine, kästiöökojad, seebi viltimine, portselanimaal, joogatreeningud, vesiaeroobika rühmatreeningud, ZUMBA, fotojaht ja palju muud.

Galerii: