Vihterpalu Mõis

firma_head_02Aadress

Harjumaa Vihterpalu küla Padise vald 76003

firma_head_04Telefon:

+372 516 9766

17839Vihterpalu Mõis asub Tallinnast tunniajase autosõidu kaugusel. 2005. aasta kevadel lõppenud restaureerimistööde tulemusena on Vihterpalu mõis saanud tagasi oma endise hiilguse ning muudetud luksuslikuks peo-, seminari- ja majutuspaigaks. Vihterpalu on Eesti üks ilusamini restaureeritud mõisaid. Mõisakompleks koosneb härrastemajast, kõrvalhoonest, vanast meiereist, tallidest, pargist ning suurest metsa- ja põllumaast. Meri on lühikese jalutuskäigu kaugusel. Territooriumil on tenniseväljak ja helikopteri maandumisplats. Mõisakompleks koos ümbrusega moodustab võimsa terviku, on rahusisendav ja looduslähedane.

 

Vihterpalu mõis asutati aastal 1586, kui Rootsi kuningas Johan III läänistas selle Berend von Gröningile. 1622 aastal läks mõis toonase Riia bürgermeistri Thomas Rammi omandusse. Üsna rikkana oli Ramm rahaliselt toetanud Gustav II Adolfi sõjaretki ning seetõttu kinkis kuningas 1622 aastal talle Padise kloostri koos ümbritsevate maadega.
Vihterpalu mõisa hiilgeaeg oli 1800 aastatel, mil omanikuks oli Elisabeth von Rammi abikaasa Gustav von Knorring. 1820 alustati hilisklassitsistlikus stiilis härrastemaja ehitamist, milliseks on see renoveeritud ka tänapäeval. Vihterpalu viimane von Rammide järeltulija oli Sophie von Rosen. 1919 aastal maareformi käigus toimunud suurmaaomanduste riigistamisega võõrandati ka Vihterpalu mõis. Viimased von Rammid lahkusid Eestist 1939 aastal.
Alates 2000 aastast on mõis eraomanduses, mõisa renoveerimistööd lõppesid 2005 aastal. Põhjalikuma ülevaate saamiseks mõisa ajaloost ja tänapäevast võite tellida Vihterpalu mõisa tutvustava ringkäigu.

17843MAJUTUS 
Külalisi majutame mõisahoone tubadesse, mis asetsevad peahoones ning on kahtlemata meie maja juveelid, pakkudes külalistele romantilist ja ehedat mõisamiljööd ning hubased kõrvalhoone toad, mis asuvad kõrvalhoones. Kõikides tubades on dush, WC, TV, internetiühendus. Kõik tekstiilid on allergikutele sobivad.

RESTORAN
Mõisahotelli kõrgetasemelisi restoraniteenuseid pakume peahoone suures saalis, kus serveeritakse ka hommikusöök. Buffee-laua oleme katnud peasaali kõrval asuvasse ovaalsaali.PEOSAALID
PulmadPeosaal ja üldruumid mahutavad ideaalselt peo 60 – 80 külalisele, absoluutne maksimum on 90 külalist (E-kujulise lauapaigutusega) ja seega kaasneb olukord, et tantsuruum jääb veidi kitsaks, aga siiani on kliendid väga rahule jäänud.
Ilma tantsuruumita mahub peasaali 110 inimest.
Sigarituba ( ainukene ruum meie majas, kus võib suitsetada ) asetseb peahoone esimesel korrusel. Tavasuitsetamine on seal keelatud. Sigarivaliku leiab külaline baarist, mis asub hotelli vastuvõtus.
Vihterpalu mõis pakub majutust põhikohtadega 57-le ja lisavooditega koos 70-le inimesele. Kui öömajalisi on rohkem, siis on võimalik majutus lähedalasuvasse hotelli, kellega teeme tihedalt koostööd. Vajadusel organiseerime öise transpordi.
Lisaks on meil peo lõpuni avatud baar, kus külalised saavad ise meelepäraseid jooke osta.
Mõis hellitab oma kliente hea toidu ja kvaliteetsete veinidega. Vihterpalu köök on tuntud oma laitmatu teenindusega juba sajandeid.
Soovi korral organiseerime erinevaid tegevusi/aktiviteete mõisas, mõisa pargis ja ka väljapool mõisaterritooriumit.
17847SEMINARID

Kohviapausid

Lõõgastuspakett
Seminaripakett
Küsi pakkumist

Mõisa peahoones asetseb nõupidamiste saal, mis mahutab 25-35 inimest, olenevalt paigutusest.
Lisaks leiate peahoonest hubase Ovaalsaali, kus saate pidada koosolekuid kuni 12’le inimesele.
Samuti on võimalus pidada seminare suurematele gruppidele meie restorani saalis, kuhu mahub teatristiilis maksimum 100 inimest.
Muud koosolekute võimalused asuvad väljaspool mõisahoonet nagu näiteks meie uusim kõrge kvaliteediline nõupidamismaja ( valgustus ja vaikus ), mis mahutab kuni 50 inimest olenevalt paigutusest.(teatristiilis) Saunamaja kus saab pidada väikseid mitte ametlikke koosolekuid kuni 20’le inimesele. Kõik vajaminevad vahendid on olemas ja Teie käsutuses.

Ovaalsaal
Ovaalsaalis korraldame ümarlaud (10-in) stiilis seminare ning hommiku-, lõuna- ja õhtusööke väiksemale seltskonnale.
Lisavarustus: ekraan, dataprojektor, pabertahvel.
Pindala: 36 m2
Jahisaal
Auditoorium 30 (in)
Klassiruum 24 (in)
U-kujuline 20 (in)
Diplomaat 20 (in)
Lisavarustus: ekraan, dataprojektor, pabertahvel.
Pindala: 45 m2
Väike seminarimaja
Auditoorium 40 (in)
Klassiruum 20 (in)
U-kujuline 20 (in)
Diplomaat 20 (in)
Lisavarustus: ekraan, dataprojektor, pabertahvel.
Pindala: 48 m2
MEELELAHUTUS
Pakume erinevaid lisateenuseid:
– seiklusmängud
– hõljukimatk
– jahilaskmine
– jaht
– alkoholikoolitus (konjaki-, veini-, kokteilikoolitus jm)
– toidu valmistamise koolitus (grillimine, trühvlite valmistamine jm)
– mees- või naismodelli järgi savist voolimine kunstnik Tauno Kangro juhendamisel
– Vihterpalu mõisa ajalugu tutvustav ringkäik

 

Vaata virtuaaltuuri