Sagadi Mõis

firma_head_02Aadress

Sagadi küla, Vihula vald

firma_head_04Telefon:

+372 676 7888

firma_head_08Koduleht:

www.sagadi.ee

15489Sagadi mõis

Sagadi mõisakompleks asub Eestimaa põhjarannikul, Lahemaa Rahvuspargi kauni looduse keskel. Mõisa ajalugu ulatub rohkem kui 500 aastat tagasi ning praeguseks on Sagadist kujunenud tuntud loodusharidus-, kultuuri- ja turismikeskus. Sagadi mõisakompleski muudab haruldaseks tema terviklikkus: suur kõrvalhoonete arv koos korrastatud teede, alleede, mõisapargi ja tiikidega. Sagadi mõisakompleks on riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis. Sagadi mõisnike kunagisele rikkusele pani osaliselt aluse mets. Ka 1970-ndail taastas mõisakompleksi metsandussüsteem ning praegugi haldavad Sagadi mõisa metsamehed, täpsemalt Riigimetsa Majandamise Keskus. Sagadi metsakeskuses toimivad koos metsamuuseum ja mõis-muuseum, looduskool, hotell, restoran. Sagadi mõisa väärtuslik minevikupärand toetab meie tänase päeva tegevusi.

 Hotell ja restoran Mõisates on ikka külalisi oodatud ja lahkelt vastu võetud. Sagadi mõisakompleks pakub oma külalistele mitmeid erinevaid võimalusi nii puhkuseks kui töisteks ettevõtmisteks. Siin saab koguda elamusi kaunist ümbrusest, nautida mugavat majutust, suurepäraseid toiduelamusi ning hubast õhkkonda, aga ka avardada oma teadmisi metsast ja loodusest. Teid ootavad 56-kohaline hotell ning romantiline aiamaja, hostel avara kaminasaali ja saunaga, ruumikas restoran, erinevad seminariruumid. Mõisa härrastemaja ja park on suurepäraseks taustaks pidulike sündmuste korraldamisel. Sagadi mõisa asukoht pakub lugematuid võimalusi tutvumaks kohalike kultuuri- ja loodusväärtustega.
– Majutus Sagadi mõis pakub oma külalistele majutusvõimalusinii mugavates hotellitubades kui ka natukene tagasihoidlikumas võõrastemajas. Kokku on majutuskohti erinevates hoonetes ligi 100 külalisele. See seab soodsad võimalused ka suuremate pidude ja vastuvõttude korraldamiseks, kuid jätab alati ka piisavalt hingamisruumi neile, kes eraldatust ja privaatsust otsivad. Värske õhk, puhas loodus ning hommikune linnulaul on hektilisest linnaelust väsinud ja tüdinud inimesele tõeliseks puhkuseks.
Tule sügisel, kevadel, suvel või talvel – ajalooline mõisakompleks ja Lahemaa kaunis loodus tagavad unustamatu elamuse igal ajal!

13060– Hotell Sagadi hotell paikneb mõisa endises ringtallide hoones. Kokku on külaliste kasutuses 28 hubast tuba – 18 standardtuba ning 10 terrassiga tuba, millest omakorda kaks on deluxe toad vanni ning üks saunaga. Esimese korruse toad on avarad ja valgusküllased, sisehoovi avanevate prantsuse akendega. Teise korruse toad on samuti avarad, kuid tänu kaarakendele meenutavad need romantilisi katusekambreid. Kõigis 28 toas on tualett, dušš või vann, telefon, traadita internetiühendus (WiFi) ja satelliit TV. Kõik hotelli toad on mittesuitsetajatele ning suur osa ka vaipkatteta, mistõttu sobivad suurepäraselt allergikutele.
Lisaks on hotellis kaminaga lobby, restoran, suvine väliterrass ning kaks konverentsisaali. – HostelHostel asub mõisa peahoone kõrval endises valitsejamajas. Paksude müüridega 18. sajandi hoone on saanud mõnusaks kohaks nii lihtsamaks majutuseks kui seltskondlike ürituste läbiviimiseks. Avar kaminasaal mahutab kuni 40 inimest ning sobib nii seminaride läbiviimiseks kui sünnipäevapidudeks. Väiksem seltskond saab kasutada puuküttega soome sauna koos eesruumiga. Magamistube on majas kokku kuus – neljas toas on narid ning kahes on kušetid. Kokku on hostelis kohti 35-le ööbijale.
– Aiamajake Mõisa viljapuuaia serval asuv romantiline aiamaja pakub soovijaile privaatsust ja eraldatust. Eraldiseisvas majakeses on kaminaga elutuba, laia voodiga magamistuba, kööginurk ning rõdu.
– Sagadi mõisaromantika Mõisates on ikka külalisi oodatud ja lahkelt vastu võetud. Sagadi mõisakompleks pakub oma külalistele mitmeid erinevaid võimalusi nii kultuurseks puhkuseks kui ka romantilisteks hetkedeks. Sagadis saab koguda elamusi kaunist ümbrusest, nautida mugavat majutust, suurepäraseid toiduelamusi ning hubast
– Toitlustamine Sagadi härrastemaja valmimise ajal 18. sajandi keskpaiku veel suuri söögitubasid ei tuntud. Söödi üksinda oma tubades, kuhu toatüdruk tõi kuplitega kaetud vaagnal sooja toidu. Suuremate vastuvõttude ajal organiseeriti laud saali kui kõige suuremasse ruumi. Praegu pakume oma külalistele hüvade roogade nautimiseks väga erinevaid võimalusi. Soovite süüa privaatsemalt või suurema seltskonnaga, kindlasti leiame Teile sobiva variandi! Hubane restoran mahutab kuni 100 inimest, eriti pidulikel puhkudel soovitame cateringi härrastemaja söögisaalides või suures saalis. Loodusesõpradele valmistame kaasa piknikupakid või korraldame eine vabas õhus näiteks meie grillipaviljonis.
 Restoran
– Catering
– Menüüd

17524– Konverents

Meeleolukate seminaride ning konverentside läbiviimiseks on Sagadis pakkuda ruume nii härrastemajas kui ka hotellis ning hostelis. Looduslikult kaunis ümbrus ning erakordne mõisamiljöö tagavad parima tulemuse saavutamiseks sobiva tausta.
Härrastemaja suur saal mahutab istuma kuni 100 inimest. Väiksematele rühmadele pakume härrastemaja söögisaali või terrassi suurepärase vaatega mõisaparki. Härrastemajas asub ka 20-kohaline Riigikogu originaalmööbliga sisustatud seminariruum.
Hotelli kaks konverentsisaali mahutavad kuni 50 inimest ning on varustatud Hotelli alumine konverentsisaaltänapäevase konverentsitehnikaga. Nii konverentsisaalides kui kõikides hotelli tubades ja restoranis levib traadita internet (WiFi).
– Konverentsiruumid
– Varustus, teenindus

– Jahisaal Sagadi mõisa härrastemaja jahisaalis näha olev ekspositsioon on Eestis ainulaadne. Eksponeeritud on Rootsi kollektsionääri Sven Lordi jahindusajalooline kollektsioon, mida on täiendatud Sagadi metsamuuseumi ajalooliste jahindusalaste esemetega. Eesti hetke esinduslikumat jahirelva arengulugu käsitlevat väljapanekut täiendavad suurepärane jahitrofeede kollektsioon ja unikaalne 1870 a. Saksamaal Kölnis valmistatud kabehirvesarvest mööbel. Jahisaali ekspositsioon tutvustab jahirelva arenguloo erinevaid etappe 18. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandini. Eksponeeritud on relvad, relvade abitarvikud, jahindusega seotud esemed, jahindusmotiividega tarbeasjad, hulgaliselt jahindusega seotud pilte ja fotosid ning esinduslik trofeeväljapanek.

 Mõisakompleks
 12889– Peod ja vastuvõtud Mõisa härrasrahva olulisimaks lõbustuseks oli pidudel käimine ja nende korraldamine. Aega oli palju, tegevust vähe ning sedaviisi demonstreeriti oma jõukust ja head maitset ning mis veel tähtsam – saadi aimu naabrite-sugulaste omast. Põhiline pidude aeg oli talv, mil taliteed võimaldasid kiiremini ja kindlamalt kohale jõuda. Tänapäeval peetakse pidusid rohkem suvel, ent igal aastaajal on oma võlud. Pakume oma teenuseid aastaringselt: pidulikud lõuna- ja õhtusöögid, isiklike tähtpäevade tähistamine, ametikohtumised ning nõupidamised, kokkutulekud, seminarid, konverentsid, ärikohtumised, firmapeod, aastavahetuse tähistamine. Kõigi nende pidulike sündmuste jaoks on Teie käsutuses meie mõisakompleksi suurepärased võimalused: Härrastemaja suur saal ja teised esindusruumid, sealhulgas söögisaalid ja palkon; Mõisapark või dendropark koos paviljoniga Restoran koos banketisaaliga Hosteli kaminasaal. Majutuskohti leiame kuni 100-le inimesele. Pakume oma abi ürituse korraldamisel, alates toitlustamisest kuni esinejate leidmiseni.
– Pulmad Sagadi mõisakompleks oma terviklikkuses ja korrastatuses on ideaalne paik unustamatu pulmapeo korraldamiseks. Ajalooline mõisahäärber koos pargikompleksi ja tiigiga pakub erinevaid võimalusi just pruutpaari soovidele vastava pulmapeo läbi viimiseks. Mõisahäärberis on pulmakülaliste kasutuses 100m2 suurune peasaal koos mitmete antiikmööbliga sisustatud esindusruumidega. Lisaks on võimalus pidutseda ka hotelli teise korruse restoranis ning banketisaalis. Väiksematele seltskondadele sobib peo jätkamiseks varaste hommikutundideni võõrastemaja kaminasaal. Lisaks suurepärastele peoruumidele saame pakkuda peokülalistele ka mitmesuguseid majutusvõimalusi. Sagadi hotellis on kokku 28 hubast ja ruumikat tuba. Endises valitsejamajas tegutseb aga hostel, kus ühtekokku 6 magamistuba 40 inimesele, õdus kaminasaal ning puuküttega soome saun. Pruutpaarile on pulmaöö veetmiseks pakkuda viljapuuaia serval asuv romantiline aiamajake, mis pakub piisavalt privaatsust ja eraldatust. Eraldi asetsevas hoones on kaminaga elutuba, magamistuba, kööginurk ning rõdu. Lisaks peoruumidele ning majutusvõimalustele pakume pulmapidudele ka toitlustust. Olles aastaid abistanud noorpaare oma tähtsaima päeva unustamatuks muutmisel, oskame vajadusel aidata ka õhtujuhtide, fotograafide ning muusikute leidmisel. Küsi vabade kuupäevade olemasolu juba täna telefonil 676 7888 või e-mailil sagadi.hotellrmk.ee! 

17522Lisateenused ja vaba aeg
Kui unel on lastud hea maitsta ning hõrgutavatel roogadel end kosutada, saab vaimu värskenduseks tutvuda metsamuuseumis meie metsasügavuste elanike ja nende saladustega. Käia looduskoolis mikromatkal, kus liivateradest saavad kalliskivid ning samblikest korallrifid või vaadata erinevaid väljapanekuid näitusesaalis ning mõisa peahoones. Nõupidamiste vahel on võimalus meeled vabaks lasta ning lõõgastuda sanglepahalul kala küpsetades ning kuulates metsamehe mõtisklusi tulest, ajast ja inimestest. Või minna hoopis põlismetsa päikest püüdma – ka pilves ilmaga. Ikka selleks, et kõiki meeli kasutades tunnetada end osana suurest loodusest. Tutvuda saab looduse Päikesepüüdjatega ja uurida, kuidas ja kellele energiat edasi antakse. Eestlaste poolt traditsiooniliselt kasutatud energiakandjaid saab ise kaasa korjata ning mõisaköögis üheskoos suupäraseks kehakosutuseks muuta. Seiklusjanulised saavad Sagadi mõisa rikkast ajaloost suurte ümberkorralduste käigus kaotsiläinud peatükke otsida või osa võtta sajanditagusest kihluspeost.
Vaba aja veetmise võimalused:
– Mõisa ja metsamuuseumi külastus – Jalutuskäik metsas ja erinevatel loodusradadel – Jalgrataste rent – Soome saun
– Rattalaenutus Kokku on Sagadi rattapargis 20 SCOTT maastikujalgratast – 15 meeste- ning 5 naisteratast. Koos ratastega on võimalik saada meie käest kaart ja head soovitused erinevate marsruutide läbimiseks vastavalt sellele, mida loodusesse otsima minnakse. Marsruutide pikkused on alates 5 – 50 kilomeetrini ning võimalik on valida kergemate, asfaltteid, ja raskemate, metsateid mööda kulgevate radade vahel.
– Sagadi vaba aja programmid Töistele ettevõtmistele lisaks või puhkuse mitmekesistamiseks pakume võimalust meeled vabaks lasta ning lõõgastuda, tunnetada end osana suurest loodusest
– Saun Mõisa endises valitsejamajas asuvas hostelis on lisaks kuuele magamistoale ning hubasele kaminasaalile ka väike puuküttega soome saun. Sauna eesruumi mahub ca 10 inimest, lavale korraga 5. Võimalik on üürida sauna vaid koos eesruumiga, ent suurematele seltskondadele soovitame ka kaminasaali, kuhu lisaks karastavale joogile saame serveerida ka kerged suupisted või lausa korraliku õhtusöögi.

Pakume veel:
Metsamuuseum
Looduskool